Yaşam

Antalya Büyükşehir’den ‘Annemle Okuyorum’ etkinliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Anneler Günü nedeniyle anneleri ve çocukları kitap okuma etkinliğinde buluşturdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Anneler Günü münasebetiyle anlamlı bir etkinlik düzenledi. Doğan Hızlan Kütüphanesi’ndeki renkli etkinlikte anneler ve çocuklar birlikte kitap okuyup boyadılar.

ANNE ÇOCUK KİTAPLARI OKUYUN

Çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmeyi ve onlara kitap sevgisini aşılamayı önemseyen anneler ve çocuklar, Doğan Hızlan Kütüphanesi’nde buluştu. Renkli etkinlikte çocuklar anneleri ile birlikte sevdikleri kitabı okumanın keyfini çıkardılar. Ayrıca çocuklar annelerine hediye etmek için anneleriyle birlikte camı tekrar boyayarak istedikleri resmi çizdiler. Anaokullarında okuyan çalışan annelerin çocukları, öğretmenleri eşliğinde gruplar halinde kütüphaneye gelerek etkinliğe katıldı.

ANNELER İÇİN ÇİÇEK VE SERTİFİKALAR

Etkinlik sonunda çocuklarına kütüphaneye gelmelerini destekleyerek erken yaşta kitap sevgisini aşılayan annelere “En İyi Anne Sertifikası”; Antalya Büyükşehir Belediyesi seralarında yetiştirilen petunya çiçekleri, annelerine hediye etmesi için çocuklara verildi. Etkinliğe oğlu Mehmet Can ile birlikte katılan Çiğdem Acet, “Bu kadar keyifli bir etkinlik geçireceğimi beklemiyordum. Kütüphanede bizi çok iyi karşıladılar, bizimle ilgilendiler. Oğlumla kitap okuduk, resim yaptık ve hediyeler aldık. Çok güzel bir Anneler Günü hediyesi oldu. Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberidil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu