Haber

‘Bebeğin kafası doğumda koptu’: Doktora dava açıldı

ABD’nin Georgia eyaletinde açılan bir davada, doktorun doğum sırasında bebeğin kafasını kestiği iddia edildi. Bebeği ölen Jessica Ross ve Dr. Tracey ile evli olan Treveon Taylor, St Julian’a ‘ağır ihmal’ nedeniyle dava açtı. Bazı hemşireler de olayı saklamakla suçlandı. Avukatlar, Dr. Julian’ın doğum sırasında çok güç kullandığını savundu.

Çiftin avukatlarından Cory Lynch, müvekkillerinin ilk bebeklerinin doğumu nedeniyle çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Maalesef hayalleri ve umutları kabusa döndü ve yaşananlar Güney Bölge Tabipliği tarafından gizlenmeye çalışıldı. Merkez.”

MD ve Clayton Bölge Polisi olayı soruşturuyor. Bebek 9 Temmuz’da hayatını kaybetmesine rağmen 13 Temmuz’da yetkililere ihbarda bulunulduğu kaydedildi. Avukatın tezine göre Dr. St Julian, ‘başlık’ da dahil olmak üzere farklı formüllerle bebeği normal doğumla doğurtmaya çalıştı. Bebek’. Ailenin avukatlarından biri olan ve aynı zamanda tıp doktoru olan Roderick Edmond, Dr.’ye St Julian’ın ‘bebeğe çok fazla güç uyguladığını’ iddia etti.

‘ÇİFT SEZARYAN İSTEDİ, DOKTOR İSTEMEDİ’

Edmond, “Doktor Julian doğumhaneye girdi. “Bebeği almaya çalışırken başını ve boynunu öyle bir kuvvetle çekti ki bebeğin kafatası, yüz ve boyun kemiklerini kırdı.” Bunun üzerine doğumun sezaryen ile sonlandırılması istendi. Ailenin avukatı, “Rahim açılınca ayaklar çıktı, ceset çıktı ama kafa yoktu” dedi.

Bebeğin omzunun doğum kanalına sıkışması sonucu vajinal yolla doğumun gerçekleştirilemediği belirtildi. Olayda kadın doğum uzmanı Dr. Tracey St Julian’ın daha önce çiftin istediği gibi uygun zamanda sezaryen olmadığı iddia edildi.

‘ÇİFT OLAYDAN 4 GÜN SONRA HABERDAR OLDU’

Avukat Lynch, hastane personelinin olayı gizli tutmak için aldığı önlemleri detaylandırdı. Lynch, bebeğin vücudunun bir battaniyeye sarıldığını ve kafası sağlammış gibi görünmesini sağlamaya çalıştığını iddia etti. Avukat ayrıca hastane çalışanının olayı bildirmediğini savundu. Dilekçeye göre çift, olanları dört gün sonra bebeklerinin yakılması için hazırlıklar yaparken öğrendi.

Hastanenin sahibi Prime Sağlık Hizmetleri, “Dualarımız ve düşüncelerimiz hem ailesi hem de bu trajik olaydan etkilenenlerle birlikte. Her bir hastamıza şefkatli ve kaliteli bakım sağlamaya kararlıyız ve bu kayıp çok üzücü. .” Açıklamada, Dr. St Julian’ın hastane çalışanı olmadığı ve ‘bu talihsiz durum karşısında gerekli adımların atıldığı’ vurgulandı.

Davada ağır ihmal, sahtecilik ve kasıtlı duygusal gerginlik suçlamaları getirildi. Büyüklüğü açıklanmayan tazminat talep edilirken, bebeğin 10 bin dolarlık cenaze masraflarının da karşılanması istendi. Çiftin avukatları, davanın siyahi kadınlar arasında daha yüksek olan bebek ölüm oranlarına dikkat çektiğini de vurguladı. BBC, Dr. yorum için St Julian’ın ofisiyle temasa geçti. St. Julian şimdi savunmasını sunmadı ve olayla ilgili herhangi bir gelişigüzel açıklama yapmadı. (BBC Türkçe)

asarcik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu