Haber

Tofaş Fabrikası yeniden ziyarete açıldı

Tofaş Fabrikası, pandemi döneminin ortasında verdiği fabrika turlarına başlarken, fabrika 24 Ocak prestijiyle halka açıldı.

Otomobil üretim sürecine tanık olmak isteyenler, endüstriye veya otomotive ilgi duyanlar ve otomobil fabrikası görmek isteyenler Tofaş’ın resmi internet sitesi üzerinden rezervasyon yaptırarak tur sürecine dahil olabilir ve otomobilin tüm aşamalarını izleme fırsatı yakalayabilir. başından sonuna kadar üretim.

Tofaş’ın halka açık Fabrika Gezisi ile kalıptan prese, gövdeden montaja kadar tüm süreçler üretim sırasında sesli rehber eşliğinde izlenebiliyor. Böylece ziyaretçiler, bir aracın üretiminin başından sonuna kadar tüm aşamalarını görme fırsatı buluyor.

Salgın öncesi ziyarete açık olduğu üç yılda 4 bin kişinin ziyaret ettiği Tofaş Fabrikası, 2023 yılında salı günleri 2 seans olmak üzere kapılarını ziyaretçilere açıyor. Fabrika Turu’na katılmak isteyen otomobil tutkunları, www.tofas.com.tr web sitesi üzerinden istedikleri saat dilimi için rezervasyon yaptırabilirler. Her oturumda 20 kişilik bir grubun ağırlanabileceği ziyarette, iş güvenliği gereği katılımcıların 13 yaşından büyük olması gerekmektedir. 13-18 yaş arası öğrenciler, öğretmenleri veya velileri nezaretinde ziyaret edebilirler.

Gezi bedeli olarak Türk Eğitim Vakfı’nın online bağış sistemi üzerinden Tofaş Gezi Eğitim Vakfı’na 25 TL bağış toplanmaktadır. Tofaş Gezi Eğitim Fonu kapsamında toplanan bağışlarla TEV, başarılı ve maddi imkanları kısıtlı öğrencilere burs vermektedir.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu